سایت آگهی کاوش تخصص
سایت آگهی کاوش تخصص

با آگهی رایگان چگونه مخاطب هدف قرار دهیم

با آگهی رایگان چگونه مخاطب هدف قرار دهیم

مخاطبان هدف کسانی هستند که  به محصولات شما بیشترین علاقه را دارند و تحت تاثیر فعالیت ها یا دیجیتال مارکتینگی شما هستند بنابراین برای شناخت مخاطبان هدف باید مشتریان فعلی را بررسی و اطلاعات دوگرافیک آن ها را به دست آورید و پرسونا که یک نمای کلی از مشتری ایده آل شما هست را بشناسید.

سوالات مرتبط برای شناخت مخاطب هدف :

  • سن؟
  • محل زندگی؟
  • شغل؟
  • رفتار؟
  • علاقه؟
  • نیازاصلی فرد؟

چهار روش کاربردی برای پیدا کردن مخاطب هدف:

1.شناخت محصول:

شما بهتر است که نسبت به مزایا و معایب محصول خود آگاهی کافی را داشته باشید و کاربردهایی که محصول یا سرویس شما می تواند در اختیار مشتری قرار دهد را یک لیست تهیه کنید و این کار باعث شناخت بهتر نسبت به محصول را فراهم می کند.


2.توجه و اهمیت به مشتریان کنونی:

اقدامات موثری که باعث جذب تعداد مخاطب شود یکی از فعایت های موثر شماست چرا که مشتریان به شما اعتماد دارند و می توانند بهترین تبلیغات را برای شما داشته باشند و با بررسی اطلاعات آن ها می توانید شناخت خوبی پیدا کنید و محتوای خود را براساس این اطلاعات طراحی کنید و یا حتی با در نظر گرفتن بودجه و مشخصات کاربران از کانال های تبلیغاتی استفاده کنید و از سلیقه مشتریان هم با استفاده از این راه می توانید آگاه شوید.


3.به کارگیری ابزارهای تحلیلی:

این روزها اکثر کسب و کارها از شبکه های اجتماعی یا از وب سایت استفاده می کنند و برای آگاه شدن از کسب و کارتان می توانید از ابزارهای تحلیل نظیر  گوگل آنالیتیکس استفاده کنید و این اطلاعات امکان مقایسه را برای شما فراهم می کند و اثر تبلیغات و تغییرات را به صورت کامل در کارتان می توانید ببنید علاوه بر این ورودی های ارگانیک و غیر ارگانیک وب سایت را می توانید ببنید.


4.توجه به فعالیت رقبا:

ممکن است مخاطبان هدف و رقبا یکسان باشند اما شما به اطلاعات محرمانه رقبا نمی توانید دسترسی پیدا کنید ولی فعالیت های آن ها نظیر کلمات‌کلیدی و هشتگ‌ها و لحن و نحوه پاسخگویی را می توانید دنبال کنید و از نقاط قوت و ضعف رقبا اطلاعات با ارزشی به دست می آید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =